DOĞADAN ALTIN ARAYABİLMEK.

Cevapla
sessiz

DOĞADAN ALTIN ARAYABİLMEK.

Mesaj gönderen sessiz » Cum Şub 23, 2018 21:27

Evet arkadaşlar bilindiği üzere bizim doğadan, dere yataklarından, dağdan bayırdan altın ve diğer maden kırıntılarını ARAMAK gibi bir hobimiz var. tamam arayalım iyi güzel hoşta peki ya bir yasal engel varmı.? eğer var ise zaten bizde asla bu işlere bulaşmıyoruz. kanunlar cercevesinde bu durum ile ilgili bir kanun bulunmamaktdır. bu durumda bizim için dikkat alınması gereken MTA başkanı nın dedikleridir. şimdi noktasına virgülüne dokunmadan MTA başkanının söylemlerini buraya aktarıyorum. her türlü sorumluluk kişinin kendine aittir arkadaşlar. sahip olduğumuz bu doğa hepimize aittir. korumak ile mükellefiz.

Altın aramayı düşünenlere MTA’dan yol haritası… Arama seferberliği başlatan MTA Genel Müdürlüğü, vatandaştan da kazma-kürekle altın aramasını istiyor. MTA Genel Müdürü Üzer, altının yüzde 90’ının halen yeraltında olduğunu söyledi. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), 600 tonluk altın madenini işletilebilir hale getirdi. Ancak MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer Türkiye’deki altın rezervinin yüzde 90’ının halen yer altında keşfedilmeyi beklediğini savundu.

pan4.jpeg

Arama seferberliği başlatan MTA Genel Müdürlüğü, vatandaştan da kazma-kürekle altın aramasını istiyor. MTA Genel Müdürü Üzer, altının yüzde 90’ının halen yeraltında olduğunu söyledi. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA), 600 tonluk altın madenini işletilebilir hale getirdi. Ancak MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer Türkiye’deki altın rezervinin yüzde 90’ının halen yer altında keşfedilmeyi beklediğini savundu. Gümüşhane ve Erzincan’da “Altın Vuruş” Üzer, “Altın işletmesi Bergama-İzmir civarında, Gümüşhane’de ve Erzincan civarında olacak. Şu anda kurulma aşaması devam ediyor. Bütün yer bilimciler 6 bin 500 ton civarında altınımız olduğuna inanıyor, MTA olarak biz de inanıyoruz. Vatandaşlar da arasın, kazma kürek arasınlar” dedi. Nerelerde altın aranabilir? MTA’nın tespitlerine göre altın bulunabilecek yerler şöyle: Tokat-Giresun arasında Sayaca, Akoluk mevkii. Tokat-Sivas arasında Evliyatepe bölgesi. Erzincan, Elazığ, Sivas arasında Bakırtepe ve Nazarusağı ile Kars-Kağızman. Kayseri’de Mahmatlar ve Kırşehir’de Savcılıbeyit, Terziali bölgeleri. Adana’da Bolkarda, Antakya’da Kisecik ve Akıllıçay mevkii. Bilecik-Söğüt, Bursa-Balıkesir arasında Sülüklüköy-Beyköy bölgeleri. Afyon-Kütahya arasında Dağardı, Karaağaç ile İzmir-Aydın arasında Emirli, Bozdağ, Arapdağı bölgeleri. Çanakkale’de, Kartaldağ, Şahinli, Madendağ, Pirentepe ve Altınoluk bölgeleri. Trakya’da İğneada altın rezervinin bulunduğu bölgeler olarak belirlendi. MTA Genel Müdürü, altın çıkarırken çevreyi korumaya yönelik tedbirlerin de mutlaka alınması gerektiğini söyledi ve ekledi: “Hem çevreyi korumamız lazım, hem de altın üretmemiz lazım. Bütün gelişmiş ülkeler altını siyanürle elde ediyorlar. Bizim de bazı altınları siyanürle elde etmemiz gerekiyor. Çevre tedbirlerini aldıktan sonra altını çıkarmamızın hiçbir mahsuru yok.”

MTA başkanına ait söylemlerdir.

Sitemiz defineciyiz.org bir paylaşım platformudur.yasal sınırlar içerisindeki her türlü bilgi paylaşımı burada yapılabilir. sitemiz hiç sorumluluk üstlenmez.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

coyote
Mesajlar: 1
Kayıt: Pzt Mar 06, 2017 18:36

Re: DOĞADAN ALTIN ARAYABİLMEK.

Mesaj gönderen coyote » Cmt Şub 24, 2018 20:45

Çok iyi bir noktadan girmişsin, başarılar dilerim. :)

ilyas
Mesajlar: 9
Kayıt: Pzt Mar 06, 2017 20:43

Re: DOĞADAN ALTIN ARAYABİLMEK.

Mesaj gönderen ilyas » Prş Mar 08, 2018 20:46

başarın daim olsun

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir