Antartica gizemi ve kutsal su

Reis

Antartica gizemi ve kutsal su

Mesaj gönderen Reis » Çrş Ara 21, 2022 23:06

250px-Antarctica_(orthographic_projection).svg.png
....
250px-Antarctica_(orthographic_projection).svg.png
............resimler baya eski uygarliklara ait harita üstündeki yazıları çevirip yaza bilen olursa güzel olur ...burda olay antartica olay ne burda orda kıta ordasın bir su var bi su kuyusu aktif hale getirdiği zaman o normalde o su sicak kayniyor tilsim etkisiyle bazi sebeplerle zaminin daki özelliğini kaybetmiş hu su kral solomon zamanın belki aktifti .. su aktif hale gelince su dan icilince bir insan beyni 100 1 çalisir belki beyni akli 100 20 100 50 vede 100 100 kadar zeka seviyesi artar yeni bir çağ atlanir insan aklinin ihtiyarini kaldiracak manzaralarla karsilasilir o sudan içen kuş vb her hangi bir canlinin zekasi artar ve akli konusmaya baslar ağaç dokulurse agaç konuşur antartica kitasinda olan mabed tapinak bulundugu taktirde aktif hale getirilmesiyle oluşan bir durumdur orda cennet gelen bir taş vardir ki biz buna hacerul esved tası deriz bu taşı ismail as ve abraham peygember bu tasi kabe inşa edildiğinde bu tasin cennet gelen taşin bir parcasini zemzem suyunun ciktiği mübarek kaynağa yerleştirmiştir ve su bu taşla birlestigi ve temas halinde su şifali olarak gelmektedir Zemzem suyu ne için içilirse ona göre yarar sağlar: Şifa arzusuyla içersen Allah sana şifa verir; açlığını gidermek niyetiyle içersen Allah seni doyurur; susuzluğu kesip gidermek için içersen, Allah senin susuzluğunu onunla kesip giderir. Zemzem, Melek Cebrail'in açtığı çukurdur, İsmail'in su içtiği yerdir." (Neylü’l-evtar, 5/99)...Zemzem suyunun fışkırdığı çukur Melek Cebrail tarafından açılmıştır. O bakımdan da kutsal sayılmıştır. (bk. Celal Yıldırım, Kaynaklarıyla Ahkâm Hadisleri, Uysal Kitabevi, Hac, Zemzem konusu)u konuda iki hadis vardır: "Hacerü'l-Esved cennetten indirildi. Sütten daha beyazdı fakat onu Ademoğlunun hataları kararttı."(Tirmizi).
"Hacerü'l-Esved cennetten gelmiştir. Kardan daha beyazdı. Fakat onu müşriklerin hataları kararttı."(el-Fethü'r Rabbani)Hz. İbrahim, oğlu Hz. İsmail'le birlikte Kâbe'yi inşa ederken tavaf başlangıcı olarak, oğlu İsmail'den bir taş istedi. Hz. İsmail taşı aramaya gitti fakat eli boş döndü. Bu sırada Hz. Cebrail, Hz. İbrahim'e bir taş getirdi.

Nuh Tufanı'nda Kâbe de sular altında kalınca, Cenab-ı Hak Hacerü'l-Esved'i Ebu Kubeys dağına emanet etmiş ve "Benim dostumu, Kâbe'yi inşa ederken gördüğün zaman bu taşı ona çıkar" buyurmuştu. Hz. Cebrail'in getirdiği bu taş, bembeyazdı. Fakat daha sonra hadiste geçtiği gibi, müşriklerin ellerini sürmesiyle bazı kaynaklarda ise, zaman zaman çıkan yangınlar sonucu kararmıştır.(El-Erzaki)
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Darbaz

Re: Antartica gizemi ve kutsal su

Mesaj gönderen Darbaz » Çrş Ara 21, 2022 23:21

"De ki; Rabbimin sözleri için denizler mürekkep olsa ve bir o kadar mürekkep ilâve etseydik dahi Rabbimin sözleri bitmeden önce mutlaka deniz tükenirdi." (Kehf, 18/109)daha çok yazardimda akliniz karisir

Kullanıcı avatarı
Treks34

Mesaj gönderen Treks34 » Prş Ara 22, 2022 19:12

Bu konuyu defineye nasıl bağlandı anlayamadım desem yeridir.
Madem bazı ayetleri yazdınız, bende size Yunus suresi 100. ayet ile katkıda bulunayım.

"Allah'ın izni olmadıkça hiçbir kişinin iman etmesi mümkün değildir. Akıllarını kullanmayanlar üzerine Allah bir uğursuzluk yükler."
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

Reis

Mesaj gönderen Reis » Cum Ara 23, 2022 22:28

Öteki bilgileri atmadim o yüzden anlamadin ve birde haritalari gidilcek noktalari geniş olarak atarsam anca anlarsin

Reis

Mesaj gönderen Reis » Cum Ara 23, 2022 22:35

Treks34 yazdı:
Prş Ara 22, 2022 19:12
Madem bazı ayetleri yazdınız, bende size Yunus suresi 100. ayet ile katkıda bulunayım.

"Allah'ın izni olmadıkça hiçbir kişinin iman etmesi mümkün değildir. Akıllarını kullanmayanlar üzerine Allah bir uğursuzluk yükler."
Ben atiyorumki yabanci bir arkolok görür bilgi alis verisi yapariz diye oldu ben buraya harita atiyim tam bilgi vereyim burdan gorup gitsin beni almadan 10 milyon dolar verecek boylemi yazayim

Kullanıcı avatarı
Treks34

Mesaj gönderen Treks34 » Cum Ara 23, 2022 22:48

Kuzey kutbunda ne arayacağız.
Bu paylaştığın harita yı 3.74 dolardan başlayan fiyatla satıyorlar stoklarında da varmış.

açıklamasına gelince princeton universitesi kütüphanesinde bununla ilgili bilgi var ama define yok

kuzey kutup.jpg

Flanders'da doğan büyük haritacı Gerhard Mercator, yetişkinlik hayatının çoğunu Almanya'nın Duisburg kentinde geçirdi ve burada Aralık 1594'te öldü. Ertesi yıl oğlu Rumold, bu haritayı içeren ünlü atlasının üç bölümünün sonuncusunu yayınladı. Bu, Kuzey Kutbu'nun ilk tam haritası, Mercator'un 1569'daki dünya haritasındaki bölgeye eklenmiş kısmının genişletilmesi, burada son Kuzeybatı ve Kuzeydoğu Geçidi keşiflerini gösteriyor. Doğuda, S. Hugo Willoughbes arazisinin adı, 1553'te İngiliz Tüccar Maceracıları Şirketi'nin üç gemilik seferine liderlik eden ve Murmansk yakınlarındaki kıyı açıklarında iki gemiyle buzda mahsur kalan Sir Hugh Willoughby'den (ö. 1554) alınmıştır. gemilerinden; Rus balıkçılar ertesi yıl tekneleri cesetleriyle birlikte buldular. Hollandalı denizci Willem Barentsz (yaklaşık 1550-1597), Avrupa ve Rusya üzerinden Doğu Asya'ya gemiyle gidilebilecek bir geçit arayışında üç sefere komuta ederken, Novaya Zemlya'ya ulaştı ve Spitsbergen'i keşfetti (1596). Batıda yer alan Fretum Forbosshers ve Fretum Dauis, İngiliz Martin Frobisher ve John Davis'in 1570'ler ve 1580'lerdeki keşiflerine atıfta bulunur [sonraki iki vakada onlar hakkında daha fazlasını okuyun]. Köşelerdeki yuvarlaklar, Shetland Adaları, efsanevi Frisland adası ve Faeroe Adaları'nın isimlerini ve haritalarını içerir. Ancak ilginç olan özellik, elbette, Mercator'un Kuzey Kutbu'nu büyük bir manyetik kaya olarak tasvir etmesidir. üzerinde birleşen dört büyük nehirle ayrılan dört dağlık ada ile çevrilidir. Mercator, haritacılığının kaynağını İngiliz matematikçi ve astrolog John Dee'ye 1577'de yazdığı bir mektupta açıkladı:

Dört ülkenin ortasında bir Girdap var. . . Kuzeyi bölen bu dört içe çekilen Denizin boşaldığı yer. Ve su, tıpkı bir filtre hunisinden dökülüyormuşçasına hızla döner ve yeryüzüne iner. Kutup'un her tarafında dört derece, yani toplam sekiz derece genişliğindedir. Bunun dışında, Kutup'un hemen altında, Deniz'in ortasında çıplak bir kaya vardır. Çevresi neredeyse 33 Fransız milidir ve tamamı manyetik taştır. . . . Bu, yıllar önce bu yazardan kopyaladığım her şey kelimesi kelimesine. [EGR Taylor, "Mercator'dan John Dee'ye 1577 Tarihli Bir Mektup", Imago Mundi 13 (1956), s. 60.]

"Herzogenbusch'tan Jacobus Cnoyen" olan Mercator'un alıntı yaptığı yazarın kimliği hiçbir zaman belirlenemedi. Jodocus Hondius, baskı plakalarını 1604'te satın aldı; Haritanın Hondius versiyonunun sonraki baskıları, kaşifler ve balina avcıları tarafından Kuzey Kutbu'nun mitolojiden arındırılması devam ederken, Grönland'ın ayrıldığını ve özellikle Spitsbergen ve Novaya Zemlya bölgelerinde kutup kıyılarının yeniden çizildiğini gösteriyor.

Bu arada ingilizcen var sa http://www.myoldmaps.com/renaissance-ma ... -polar.pdf
linkten indirip okuyabilirsin haritadaki yazıları ve detaylarını

Allah çok şükür arktika ile antartika arasındaki farkı biliriz Elhamdülillah
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Treks34

Mesaj gönderen Treks34 » Cum Ara 23, 2022 22:59

Reis yazdı:
Cum Ara 23, 2022 22:35
Treks34 yazdı:
Prş Ara 22, 2022 19:12

Ben atiyorumki yabanci bir arkolok görür bilgi alis verisi yapariz diye oldu ben buraya harita atiyim tam bilgi vereyim burdan gorup gitsin beni almadan 10 milyon dolar verecek boylemi yazayim
yabancı ARKEOLOG burada ne görecek ki onlar göreceklerini nerede nasıl bulacaklarını biliyorlar. Ne sana ne bana ihtiyaçları yok. Artık LİDAR var. LİDAR nedir bilirmisin?

Reis

Mesaj gönderen Reis » Cum Ara 23, 2022 23:26

Paylasimimi yapar geçerim Allah tan ecrimi alirim lut gölü varya orda konu açtim ordan seken taş lut gölüne oraya düşüyor o taş saplaniyor toprağa sonra su oluyor orasi orayi suyunu boşaltip dibine baktiklarinda zeminin kople kaya oldğunu goreckler butun bir kaya bulcaklar ama ben paylaşim yapiyorum senin dediğin aletler belki taşi gorur ama onun oraya nasil geldigini çozemez

Kullanıcı avatarı
Treks34

Mesaj gönderen Treks34 » Cum Ara 23, 2022 23:56

Reis yazdı:
Cum Ara 23, 2022 23:26
Paylasimimi yapar geçerim Allah tan ecrimi alirim lut gölü varya orda konu açtim ordan seken taş lut gölüne oraya düşüyor o taş saplaniyor toprağa sonra su oluyor orasi orayi suyunu boşaltip dibine baktiklarinda zeminin kople kaya oldğunu goreckler butun bir kaya bulcaklar ama ben paylaşim yapiyorum senin dediğin aletler belki taşi gorur ama onun oraya nasil geldigini çozemez

Konunun ana başlığı bu "Antartica gizemi ve kutsal su"

senin yazdığına bak Antarktika dan ( güney kutup) tam gazla ver elini, "Lut gölü" nereden nereye......

yok taş sekmiş de saplanmış da orada göl olmuş da ne bu ya kafamı buluyorsun bizimle önce lut gölünü öğren sonra Antarktika'ya bağla

LUT GÖLÜ( ölü Deniz), Ürdün Rift Vadisi'nde bulunan bir endorheic gölüdür. Lut gölünü oluşturan fay Afrika Levhası ve Arap Levhası arasındaki tektonik plaka sınırı boyunca yer alır. Levha yanal hareket yapar. Türkiye'de Doğu Anadolu fay zonu ve Sina bölgesinin güney ucu Kızıl Deniz'deki Rift Vadisi'nin kuzey ucu arasında çalışır. Kenarları boyunca havuzları ve bataklık çukurları oluşturan Ölüdeniz, altında ve çevresinde yıllık küçük kaynaklar olmasına rağmen Ürdün nehri, Lut gölüne (Ölüdeniz) akan tek önemli kaynaktır.

Reis

Mesaj gönderen Reis » Cmt Ara 24, 2022 00:05

Zemini göstersinde gorelim parça kayalarsanmi yoksa tek buyuk kaya blogundanmi olusuyor gorelim herkeze inanma fesselam

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir