NEREDE NE OLABİLİR ACABA

Kullanıcı avatarı
Treks34

NEREDE NE OLABİLİR ACABA

Mesaj gönderen Treks34 » Çrş Oca 31, 2024 19:46

Sevgili define meraklısı arkadaşlar
Dağda bayırda karşınıza çıkan bir çok görselin define ile alakalı bir imge olduğunu düşündüğünüzde, her daim yanılma payınız ortalamanın üstündedir.
Gelelim Nedenlerine;
Geçmiş dönemlerde banka vb oluşumlar maalesef yoktu. Malını kem gözlerden, hırsızlardan, soygunculardan ve işgalcilerden saklamak için insanlar kendilerince bilinecek şekilde saklama yoluna gitmişlerdir. Bu saklananları aaa burada saklanmış bir şeyler var dedirtecek kadar işaretleride koymamışlardır. Günümüze geldiğimiz de efendim Kaz işareti şöyle ,ördek şeklinde bir şey böyle, A harfi görürsen budur. U şekli olursa derin kuyu,ter U olursa tünel, I harfi olursa kaldır başını yukarıya bak,1-3 ü yanyana görürsen vezir mezarı O harfini görünce ortada kuyu var hemde tuzaklı yandan geç
olmadı kaplumbağa gördüm definesi gizlenmiş kuyruğunun boyu ile ileriye uzanmış başının mt cinsinden birbirine ölçümünde elde edilen rakam la altında yatan ton cinsinden malı verdiği falan bu tarz şeylerin hepsi eski definecilerin uydurması olduğunu bilmenizde yarar var

Şunu unutmayın en eski çağlardan beri bu definecilik işi ve soygunculuk hep vardı. Savaş zamanlarında askerler savaş başlamadan ellerinde olan servetlerini savaş alanların yakınlarında saklarlar yada yutarlardı. Bu yüzden savaş alanında galipler ölenlerin midelerini bile deşerdi ki içinde bir şey var mı diye

Bu doğada karşımıza çıkan bir çok sekil vb nin büyük çoğunluğu da dinsel motifler ya sınır bitim noktarı yada destansal olguları ifade eder. Kırıp delip bozup elde edeceğiniz tek şey tarihsel verilerin yok olmasıdır. Şunu da unutmayın , bu tarz olgular torunlarımızın tarihi miraslarıdır.

daha yakın dönemlerdeki eşkiya ların sakladıkları defineler sizlerin aklına düşsün hani çok bilinen Ali Baba ve Kırkharamiler masalları sadece masal değildir.Bakın işte bunlarda kendi koydukları işaretler olur ama bunlarda standart şekiller değildir. Eski kaynaklarda bu tarz olaylara ait bilgileri araştırıp bilgi sahibi olmak gerekir. her neyse bu kadar yazıdan sonra burayı resimle süsleyelim. görsellerdekileri de sizin yorumlarınıza bırakıyorum.

129 (2).jpg

Şimdi de bunu farklı bir açıdan bambaşka bir gözlem ile görelim. Ne dersiniz??? aradaki farklara eni konu bir bakın isterseniz. Hadi resim gelsin başka gözlem yöntemi ile

129a.jpg

Neler değişti gördünüzmü işte gözlem de böyle bir şey. Gözden ırak gönülden ırak olmasın.
Kalın sağlıcakla
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 230 misafir