Suyu ayakda içilen çeşme

balkaya34

Suyu ayakda içilen çeşme

Mesaj gönderen balkaya34 » Cmt May 06, 2023 22:10

Selam Arkadaşlar ,,,
,,,,,Oturaga Oturup da halkalı kayaya doğru baktığımızda halkası ile kendimizi burun buruna görürüz. Buradan görünüşü ile bir gözlüğü andırır. Halkanın KAPLUNBAGA taş üzerinden ve koltuktan başka yerden gözükmesi imkansızdır. Halkalı kayanın önünde tek siyah taş, üstünde ok gösterir. Koltuktan sol karşılarımıza baktığımızda bir boğaz, içerisine anayoldan ayrılan bir yol ve o yoldan gidersek suyu ayakta içilen ve taş oluktan akan bir çeşme, daha ileride bu
yoldan sapan yolu takip edersek Sinekli Mağara’yı buluruz. Mağaranın girişi karşımızda dört köşe sütun halinde göreceğimiz taşın alnı delik olup, mağaranın sağ duvarında bir nal resmi, içine ilerlediğimde meydanın orta yerinde bir kuyu göreceğiz. Bu kayada işlenmiş taşların her birinde istavroz vardır. Daha ilerlersek mağara iki kola ayrılır. Biri tehlikelidir. Mağaradan dışarı çıkar, patikamızı takip edersek epey zaman sonra halkalı kaya üzerine çıkar ve yan yana üç tane mezar görürüz. Halka uçurumu bu mezarlara tam 200 adımdır. Uçurumun başında çizilip oynanmış dama oyunu görürüz. Bu halkalı kayanın üzerine de, gayri hiçbir yerden çıkılmaz.,,,,,
Yine bu konuyuda bu siteden aldım ve yeri buldum zaten o alanı iyi biliyordum ama SUYU AYAKDA İÇİLEN ÇEŞME yi hiç önemsememiştim, Oysa bunun ne kadar değerli olduğunu anladım ,Ve gidip inceledim ama tamda inceleyemedim ,Tekrar gideceğim , Bu KAPLUMBAĞA yı ben hep küçük bir işaret zannediyordum , Oysa 1,5 metre tahmini uzunlukta koca kaya ,,
,,,,,,, Treks34 'ün Eminovun mezarı konusunda Bu görüntüyü, KUYRUKSUZ KERTENKELE diye bahsetmiş,
Bua göre konu ayni konu ,Aradaki fark ise ,Farklı kisileri n tuttuğu GÜNLÜK dür,
20230501_170531.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
En son balkaya34 tarafından Çrş Eki 18, 2023 22:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.

balkaya34

Re: Suyu ayakda içilen çeşme

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzt Ağu 21, 2023 20:55

Kaldır Taşı Al parayı ,,
Demişler Aslında bu işi yapmak için Suyu ayakda içilen çeşmeyi bulmanız ŞART, yukardaki yazıda yazmış ve anlatmış, Aslında bunada Çır Çır demiş, Yolun bittiği yerde suyu ayakda içilen bir çeşme var suyu icipde soluna baktığında orda bir şey göreceksin ,Bir kaya , Ve kaldırım yolun daraldığı nokda burasıdır Aslında ,Burda büyük bir sal taşı vardır, Kaldır Taşı Al parayı,
Işın garibi, Burası Gözlük kayanın hemen yakını, Alnı kesikkayanin 50 adım tahmini yakını, Karahasan köprüsünün yakını, Oturak tası , MİHRAP, Kaplunba ,Daha varda var, Bu belgeler aslında tek tek işaret olarak yazılmış,Ondan dolayı arayanlar bocalıyor, Rahmetliler ne acılar çektiler bu yolda ,Evini ,işini Ailesini kaybettiler, Kimbilir ne sıkıntılar çektiler,
En son balkaya34 tarafından Cum Kas 17, 2023 20:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Cmt Eyl 30, 2023 22:06

Selam arkadaşlar, Bu gün HALKALI kayayı resimledim,,

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Cmt Eyl 30, 2023 22:08

20230930_143905.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Çrş Eki 18, 2023 22:24

Emin övün mezarı konusudur,Ve Suyu ayakda içilen çeşmeden vede Gozlukayadan ,Alni kesik kayadan bahsedilmiş ve Burda OTURAN BİR TÜRK Gibi demiş işte oda burasıdır,

@Treks34 yazmış ,,

Sağ yönde bir mevzi var, mevziden baktığın yönde iki çayır olduğunu görürsün, bu iki çayırın arasında bir geçit bulunmaktadır, çelenklerin karşısında bir dikili taş var, iyi tetkik edilirse sanki bir papazı andırıyor. Bu papaza yakın bir höyük var, boyutu iki mezarın büyüklüğündedir, burada biraz eşelenecek olursak bir şiş buluruz. Bu şiş demirdendir, şişi aldığın yerden kuzeye doğru yürü, bir kaya göreceksin, sarıklı TÜRK e benziyor. TÜRK ten yedi şiş boyu kuzeye ölç, burada bir yaban kirazı var, üç çelenk yan yana bir hilal ortadaki çelenk çok önemlidir. Üç kiraz bir alanda aralarında emanetler mevcuttur, sazlık alanda bir kanara göreceksin, aynı köpeğe benziyor, köpeğin baktığı yönde bir avcı karacaya nişan almış konumda, bir insan yedi katırı yedeğinde çeker vaziyette, Bunlara yakın bi

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Prş Ara 07, 2023 19:55

balkaya34 yazdı:
Cmt Eyl 30, 2023 22:06
Selam arkadaşlar, Bu gün HALKALI kayayı resimledim,,

Alni kesik kaya ve bahsedilen halkanın yeri burasıdır,
20230727_122135.jpg
20230727_121956.jpg

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir