KANAATİNİZ

balkaya34

Re: KANAATİNİZ

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzr Şub 12, 2023 22:21

rafet5757 yazdı:
Pzr Şub 12, 2023 20:54
slm arkadaşlar hiç bir şey yazıda yazıldıgı gibi bulunmaz zaten bunu biraz araştırdı iseniz ögrenöiş olmalısınız bulan çok ama parayı alan binde bir bir çok işaret var bulunan misal balkaya34 arkadasım uzun zamandırda sitelerden adını görür yazılarını okurum oldukca da başarılı işaret bulmakta şimdi kayıtlarda bir oyma der para altında der lakın oyma kaç cm o cm deki karşılıgı harf olarak ne anlamı ne verdiği yön ve mesafe ne bunu bilmezsen hep buldunun altını kazarsın misal baykuş M HARFİNİ temsil eder M harfi ise 13 rakamını temsil eder 13 hangi yönü temsil eder bir üstadım dediki kabalayı bilecen astronomiyi bilecen astroloji bilecen dinler tarihini bilecen teoloji bilecen bizde ebced onlarda gamatria bilecen ve yinede elinde iyi bir cihazın olacakki para alasın velhasıl kolay işler degil balkaya34 dün 3 kavak 1 ahlatı var L YAPMIŞ orta agaçtan bakmış ahlat g.batıda karşılıgı ne g.dogu son agactan baksa k.batıda agaç karşılıgı ne k.dogu yani farklı olan paranın yerini der adam fatihayı okumuş ama zamlı süreyi ne okumuş belli degil .... saglıcakla kalın

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzr Şub 12, 2023 22:33

Selam arkadaşlar, @rafet5757 yazınızı desdekleyen bir yazı ile Resimli cevap gönderdim çıkmadı neden bilmiyorum acaba benmi yapamadım ,,
Bu belgeye ait bilgileri bu sitede @TREKS34 ustamızın yazısından yola çıktım ve buldum,
Yazıda Şöyle diyor ,,

( Vadi su kışın akar Temmuzdan sonra akmaz. Ulu dere yani yazın uludere bu arazinin çehresinde yani doğu kısmında düzlük arazidir. Bu arazinin bir yolu vardır. Oldukça mühimdir. YEŞİL DAĞ dan gelen yoldur. Diğer dağlar kel gibidir. Onun için bu dağa YEŞİL DAĞ  dedik yol bir insan inecek şekildedir. Yol ortasında 3 mağara birisi gider birisi 2 metre kadar derinlikte birisi ise çok geniş 15 arşın kadar gelir. Bu mağaralar bu dağın yani kel gibi olan dağ ile YEŞİL DAĞ ın birleştiği yerdedir. Büyük gider mağaranın daraldığı yerden bir insan geçebilecek yere gelindiğinde burada dikkat edersek solda yumruk kadar bir delik var 2 arşın yükseklikte olup alt kısmını oyduğumuz zaman koyduğumuz mal oradadır. )
Bahsettiği yere gidip resimledim ,, AYAK İZİNİ GÖRÜYORSUNUZ
20221229_110413-1.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
En son balkaya34 tarafından Pzt Şub 13, 2023 16:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzr Şub 12, 2023 22:39

Devam ediyorum ,,
Burada aynı taşda , aynı
20230203_201217.jpg
resimin yanında bir de Bahsettiği 2 ayak.var sol ayak ilerde sağ ayak geride ,,
Bu resim ters olarak yapılmış, Yani resmi çevirdiğiniz zaman bu resim görünüyor,,
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir