TOP KORUDA Kİ HAMİLE KADIN VE ÇOCUK

Rafi

Re: TOP KORUDA Kİ HAMİLE KADIN VE ÇOCUK

Mesaj gönderen Rafi » Cum Tem 03, 2020 15:51

Ates ustanin elzaymali kendi.defderi.550.yaprak.sendemi.

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Cmt Tem 04, 2020 17:46

Rafi yazdı:
Cum Tem 03, 2020 15:51
Ates ustanin elzaymali kendi.defderi.550.yaprak.sendemi.

SELAM ,,,,,Sorunuz bana ise ,Hayır bende hiç bir kimsenin belgesi yok

Kullanıcı avatarı
Treks34

Mesaj gönderen Treks34 » Pzt Tem 06, 2020 15:58

Ateş ustanın piyasaya saldığı bir çok belge olarak tasvir edilecek şeyler var. bu sitede paylaşılan belgeler ise kendisi için ayırmış olduğu ve bir deftere kaydedilmiş olan bilgilerdir. çok fazla sayfaya sahip değildir yani 550. sayfa ve benzerine ulaşması mümkün değildir. sitede paylaşılanlar o defterin tamamına aittir. Ateş Ustanın saklaması için Yusuf hocaya verdiği bu defter dijitalize edildikten sonra maalesef Yusuf Hoca ile birlikte bu dünyadan yok oldu.

yusuf.jpg

Ateş ustanın yaşlılık döneminde kaleme alıp üç kişi ile paylaşım yaptığı bir metinde ben ve bir arkadaşım Yusuf Hoca ile bir çok hasbıhal ettik. Ateş Ustadan ona intikal eden defteri bizzat bana dijital hale getirmemi istemişti. Onların anısına da bu bilgileri paylaştım. sonuçta bu bilgilerin ışığında belki birileri bunlara erişebilme şansına sahip olabilir. benim paylaşım sebebim de bu yüzdendir. Huzur içinde yatsınlar.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzt Tem 06, 2020 20:36

Selam,,,, Usdadım , Rahmetli usdadın Çizdigi belgelere bu sitede bakdım , Bazı benzerlikler olabilir ama ,Benim bolgem ,,,İç anadoludur,,, ,Ayrica o çizilen belgeler hayali belgeler yani ,Belgeyi okumuşlar sonra anladiklarıni Çizmişler.Mesela ...KAPI kayaya 10 dakika mesafede yan yana 3 Mezar vardır , ortadaki mezar İmam sarıklıdır der. Ben bunu gördüm .ve bir kagida çizip Rahmetli AHMET AYDINLI ( profösor ) takma isimli Ahmet beye götürdüğümde hayret etti ,Bu mezarlar yan yana degilde sırayla yani peş peşedir ,
Bir baska ayrıntıda SAZLI GÖL , ben sazli GÖLÜN BAŞINDA durup AHMET aydinliyi aradım, Bana orda ne görüyorsun dedi AHLAT agaclarini soyledim ,Zemin nasil dddi Meteor cukurlari gibi oldugunu Siyledim Tepeye bak ne gordun dedi KOCAMAN BİR GEMİ ana kayadan , o zaman telefonla resim cekilemiyordu.Dahada bir cok ayrintiyi verdim ,Naklen yani.,Ondan sonrada beni ATES usdayla bulusduracakdı Deprem oldu bayagi bir zaman gecdi birdaha haber alamadım. Demek isdedigim o çizimler onemli degil, Ahmet aydinli bu cizimlerden bana vermisdi fakat Bana Yazılı Çeviriler ve sozlü anlatimlar çok faydalı oldu. SAYGILAR

balkaya34

Re: Topkorudaki hamile kadın ve çocuk

Mesaj gönderen balkaya34 » Sal Eki 26, 2021 23:27

balkaya34 yazdı:
Sal Haz 30, 2020 11:44
Selamarkadaslar ,,, Bu da yakından alınan görüntü DSC_0002.JPG

• Erikli yaylaya yakın bir koru vardır, ağaçları top top kümelidir, burası çok hoşuma gitmesi sebebi ile adını top koru şeklinde vaaz ettim... reçko ve üç heykel taraşım sert bir taştan oyarak gayet muntazam güzel ve o kadarda fevkalade hamile kadın heykelini yaptılar. bu kadının elini müsait görmemizden dolayı üçyüzseksen bulgar altınını eline koyduk... çocuk vardır bu çocuk Batıya ,Kadın doguya bakar ,çocuğu kıç tarafından delerseniz hem zorluk çekmez hemde zor işçilik neticesinde yapılmış olan bu sanat şahasere bir zarar vermeden altınları alırsınız ...

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Sal Eki 26, 2021 23:29

Selam Arkadaşlar, Resim ve hikayesini ekledim ,Bu resim TURKIYE ,nin veya balkanlarin hic bir yerinde yok.Eger olsaydı saniyorum.koyacaklardı ..

Ramado5834

Mesaj gönderen Ramado5834 » Sal Eki 26, 2021 23:35

Treks34 yazdı:
Prş Tem 02, 2020 13:43
Balkaya34

CAS nick'li kişi uzun zamandir internet ortamında ortalarda
yok. Nick degistirdiyse de onu da bilmem. Mestan a gelince evet oda vefat etti. Ateş Usta'dan çok sonra. Ateş ustanın kendine ayırdığı kayıtları Yusuf Karakaya ya verdiğini biliyorum. Allah'tan o da vefat etmeden önce o defterin dijital kaydını almam için bana vermişti. Yoksa hepsi buhar olup uçacaktı. Sonuç olarak hepsi bu dünyadan göçüp gittiler. Allah mekanlarını nurlar ile doldursun.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Ramado5834

Mesaj gönderen Ramado5834 » Sal Eki 26, 2021 23:36

Slm trakya da

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Prş Eki 28, 2021 11:44

Ramado5834 yazdı:
Sal Eki 26, 2021 23:36
Slm trakya da

Selam ,, Trakyada diye yazmışsiniz ,da ney trakyada olan .
Yukarda bir resim.eklemissiniz ,nedir acıklama yok .açıklarsanız belki bir yorumumuz olabilir Usdadım.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir