Türbe tepe

balkaya34

Türbe tepe

Mesaj gönderen balkaya34 » Prş Tem 02, 2020 10:58

Selam arkadaslar ,,,, Rahmetli ATEŞ usda son zamanlarinda bana ulasmak istemiş, Fakat bulusamadık Aslında en azindan bir telefonla irtibat kurup randevulassaydık bulusurduk ,Ama malesef bu isler adamdan adama ulasmakla oluyor bu aradada bu iki kisinin bulusmasini isdemiyorlar , Ben MEHMETALİ MESDANI sordugumda oldu dediler aradan yillar geçti bu kisinin yasadigini duydum ve bir defa cep tlf ile görüştüm, Bulusamadik vefaat etti .
CAS usda tam benim bolgemi anlatiyordu ve ben bir bir bulup o hafdada siteye koyyordum. Bir cumaertesi gunu vana Turbe tepeden vahsetti ,Ve ( Turbe tepeye bir kaldirim yol dosemesi cardir bu yoldan iki at arabasi yan yana sığabilir, Bu yol tepeye cikar ve bir kayalikda biter dedi ben pazartesi gunu bunu resimleyip getirdim hayret etti. Fakat bu arada FACE denen bir sosyal.medya cikdi bizlrrde MSN den ayrilinca birdaha bulusamadik.Oysa neler buldum neler.Simdi koyacagim goruntu o görüntüdür
jn25_007.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

balkaya34

Re: Türbe tepe

Mesaj gönderen balkaya34 » Cmt Tem 04, 2020 18:17

Selam ,,,Bu görüntünün yukarısında ilerde ,bahsi gecen
KIRMIZI oturak ve Nöbetçi kulubesi dedigi yer var ,Onunda biraz batı ucunda Asıl Gercek bölgenin Ana isareti vede olmazsa olmazlarindan olan ,HİLAL var KALDIRIM seklinde döşeme taşlarla yapılmıştır ,Bu gercek bölgenin Ana simgesidir.

Kullanıcı avatarı
Treks34

Mesaj gönderen Treks34 » Pzt Tem 06, 2020 15:39

Balkaya34 selam

Bu resimlerin çekildiği bölgeye birde google earth dan bakmanı tavsiye ederim. farklı şeyler görebilirsin.
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzt Tem 06, 2020 18:59

Treks34 yazdı:
Pzt Tem 06, 2020 15:39
Balkaya34 selam

Bu resimlerin çekildiği bölgeye birde google earth dan bakmanı tavsiye ederim. farklı şeyler görebilirsin.

Selam ,, Ben ne zaman isdersem.,merak ettigimi rahatlıkla gidip.görebilirim, Dolayısıyla gerek gormüyorum

Kullanıcı avatarı
Treks34

Mesaj gönderen Treks34 » Pzt Tem 06, 2020 20:40

Balkaya34 selam
Sanırım sen beni yanlış anladın.. gidip de göremediğini ifade etmedim.Yüzeydeyken göremeyeceğin bazı olgular vardır.Bunları ancak kuş bakışı görebilirsin. Artık kuş bakışı da kesmiyor. Teknoloji çok ilerledi ve biz insanlara bir çok kolaylıklar getirdi işte bunlardan biride Google earth bunu senin daha iyi gözlem yapabilmen için önermiştim. Ben yüzeyinde bir çok kere gezdiğim ama bu kadar detayı göremediğim bir yeri onunla bayagı net olarak izleyebilmiştim.Sonrası ne mi oldu artık orası bir sit alanı oldu . Koruma altına alındı.O yere ait bir uydu görüntüsünü atayım hep birlikte tekrardan bakalım. Sağ alt köşedeki inşaatları rahatlıkla görüyorsunuz.Resimdeki detayları maalesef yüzeyde fark edebilmek çok zor.

uydu1.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzt Tem 06, 2020 20:52

Treks34 yazdı:
Pzt Tem 06, 2020 20:40
Balkaya34 selam
Sanırım sen beni yanlış anladın.. gidip de göremediğini ifade etmedim.Yüzeydeyken göremeyeceğin bazı olgular vardır.Bunları ancak kuş bakışı görebilirsin. Artık kuş bakışı da kesmiyor. Teknoloji çok ilerledi ve biz insanlara bir çok kolaylıklar getirdi işte bunlardan biride Google earth bunu senin daha iyi gözlem yapabilmen için önermiştim. Ben yüzeyinde bir çok kere gezdiğim ama bu kadar detayı göremediğim bir yeri onunla bayagı net olarak izleyebilmiştim.Sonrası ne mi oldu artık orası bir sit alanı oldu . Koruma altına alındı.O yere ait bir uydu görüntüsünü atayım hep birlikte tekrardan bakalım. Sağ alt köşedeki inşaatları rahatlıkla görüyorsunuz.Resimdeki detayları maalesef yüzeyde fark edebilmek çok zor.

Selam,,,Anladim ,, O programın linkini gönderirseniz indirip kurarım size zahmet,Simdiden Teşekkür ederim

uydu1.jpg

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir