Nalban Alanı

balkaya34

Re: Nalban Alanı

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzr Tem 31, 2022 18:39

Treks34 yazdı:
Pzr Tem 31, 2022 16:42
balkaya34 yazdı:
Pzr Tem 31, 2022 15:34
Treks34 yazdı:
Pzr Tem 31, 2022 14:15
Balkaya34 Selam

Tüm yazılarına baktığımızda Volcan ve Avenesinin senin bölgende olduğunu ısrarla senin bölgende olduğunu savunup bunlara la ilgili resimler paylaştığını görüyorum.
Isralarının ardında olanları anlamasam bile çabalarına saygı duyuyorum.
Mestan denen Trakyalı birinin Anadolu üzerinde bu tarz yerler olduğunu anlatımı trakya dışındaki yöre insanlarını bu işi sürdüğünü iyi kaynaklardan duydum. O şahsın kızının öğretmen olması sebebiyle her tayin olduğu yerde bu konuları anlatıp insanları yanlışa sürekliğini görüyoruz. Senin bölgenin dışında İçel bölgesinde de aynı şeyleri tekrarlamış. Bunlardan başka da yerler var ama sanırım bu kadar aykırı durum yeterli diye düşünüyorum.

Zamanında paspala doğumlu olan birinin Anadolu'nun bir çok bölgesini bilme şansı maalesef o günkü şartlarda mümkün görünmüyor. Hatta hatta İstanbul boğazını da görebildiğine inanmıyorum.

Yıllarca bu Volcan denen adamın kayıtları olduğu söylenen yazıları araştırdım. Satır aralarındaki bilgilerin ve yanlışlıklarının büyük bölümünü biliyorum. Lokal bir çeteci olan bir kişinin kayıtlarda anlatıldığı gibi donanımlara sahip olabilmesi pek mümkün değil
ardında onu kovalayan bir asker grubu varken anlatılanları yapabiliriliği biraz zor görünüyor.

Ha Volçanı kaldır aradan işi Roma lejyonuna tevdi et bak o zaman
rahat rahat inşaat da yaparlar yollarda yaparlar köprüde yaparlar tüm işler için ellerinde adam ve ustalar bulunmakta. Yıllarca bu coğrafyadaki insanları adına Volçan kaydı dedikleri şeylerle meşgul ettiler. Efsaneye cevirdiler. Bulgaristan çıkışlı bir internet sitesinde bol bol maceralarını izleyebilirsiniz. Ben yine buraya da adresi yazayım. https://treasures.zonebg.com/tsd.htm burada adı geçenlerin maceralarını okuyabilirsiniz.

Yoksa Volçan Çubuk Altını nereden bilecek nereden bulacak. Roma lejyonlarına ait olanları ancak Roma kaynaklarında bulunabilinir. bu yazının içeriğine altta bir çubuk altın koyayım bu efsanede bitsin herkes nasıl bir şey olduğunu anlayabilsin.

Şunu da belirteyim bunca kayıt içinde tek gerçek şu meşhur KUDRET KALE dir(toplam 75 adet olduğu biliniyor) gerisi hikayedir. Kırk at bağlama yeri gibi neden 40 yada 66 değil yada neden 100 değil bunu da araştırın

Balkaya34 bunu senin üstünden yazarak diğer kişilere de mesaj olmasını diledim. Umarım bilgi yayılır da işe yarar.

yazıyı Çubuk altın görseli ile kapatıyorum.

cubuk kulce1.jpgcubuk kulçe4.jpg

Aleykümselam Treks34 ,, Ben farkindaysan hic bir zaman su eskiya bu eşkiya diye bir eskiya ismi vermedim Ben eskiya olup olmadığında değilim ,, Ben Aranan bu isaretlere takiliyorum ve bunları buluyorum, Ve daha sonrada her define sitesine bu resimleri ekliyorum,,, Bunca yıl sitelere girer çıkarım, Hiçbir kimsenin Aranan bu resimlerden bir tanesini koyduklarına raslamadım,
Sizi anlıyorum ve Bahsetdiginiz eskiya veya eşkiya olmayan
Kişinin ne adını nede hangi ulke varandaşı oldugunu bilmem vede böyle bir arasdırmayada takılmam.Beni ilgilendirmez, Beni ilgilendiren herkesin aradığı isaretlerdir ve bunlarda burda , Zaten bütün bu isaretler Roma,Bizans ,Pagan.gibi daha nice esgi uygarlıklardan kalan işaretlerdir. Eskiya adi herneyse ,Bu işaretleri kullanmış, Bende bunları resimliyorum,Ve bundanda mutlu oluyorum,,
Dersenki bu siteye yazma ,girme dersen eyvallah derim ve birdahada girmem,,
Ben resim koydum siz altın resmi koymussunuz ,Ben altın filan hic kafama takmam, Benim tutkum işaretlerdir,,
Buresimleri koymaklada Inatla filan hareket etmis degilim.ben bunlari bulup ekliyorum, Olursa olur olmazsa olmasin önemli degil ,,Hic israr etmem ,Herkesin bilgisine ve gorüşune saygım vardır,
Balkaya34 selam

Ben sana burada yazma diyecek terbiyesizliği yapmam, yapamam. Ben sadece senin yazıların üstünden bizden başkalarına bir şeyler iletmeye çalışıyorum. yazına gelince evet anlatılan hiç bir şey malesef bu güne kadar resimlenmiş değil.
Altın resmine gelince o resimde sıradan değil. Dedim ya mesaj için yazını kullanıyorum diye
oda çubuk altın, herkesin aklında inşaat demiri gibi nervürlü bir çubuk demir halinde altın çubuk kavramı var
öyle olmadığını belgelemek için koydum.

Konunun ana temasına gelirsek söyle diyebiliriz. o kayıtlarda bahsedilen şeyler sonradan eklenmiş olabilir .Senin resimlediğin gibi bir başkaları da onları görüp belgelere yazı olarak o görselleri eklemiş de olabilir. Sende yaptığın araştırmalarda bu tarz şekil ve işaretlere denk gelebilirsin. Son derece normal bir durumdur. Bundan da hoşlanman kadar doğal bir şey yok. Sevmiyorsan para verseler uğraşmazsın.

Madem bu tarz araştırmaları seviyorsun. Kudret kaleleri bir araştırmanda fayda var. Şöyleki bu kudret kalerde;
Taş basamaklara inilen yeraltı hazine odaları özenle meraklı gözlerden saklanmıştır. Söz konusu gizli mahzenlerde hazineler gelecekte ki savaşlarda kullanılmak üzere içi altın ve gümüşlerle dolu, demirle mühürlü tunç sandıklarda saklanırdı."

Bu benim resmi Roma kaynaklarında denk geldiğim bir konudur.yukarıdaki ibare ile kayıt düşülmüş. bölgen itibariyle en az bir tanesine denk gelme olasılığın yüksek. En azından resmi kaynakta geçiyor. Az daha unutuyordum Roma bunlardan ikisini açmış. Bir tanesin boşaltılması 1 ay sürmüş. Resmi kaynak böyle yazmış.

sağlıklı günlerin olsun.

Teşekkür ederim ,,Kudret kaleyi iyi bilirim dersem Dogru olmaz , Ancak kudret kaleyi kısmen gezdim , Kurudere,suludere ,Keltepe, Tekmezar , Mürettebat cümle kapısı, Fatmanin göleti, Asgerin üzerindeki Taş ,Bunları bilirim bunları birkac defa gezdim,
At bağlanan yer ve Şelale tarafına hic gitmedim, Keltepede bir kac defa oturup isdiraat efip yemek yedik,
Bu alan bir bölumden ibaret.
Şimdi yeşildağ uzerindeyim, Yani CATALKAYA gölü, ATMA TAŞ köprü ,Ve öküzlerdeyim ,
Okuz icin yeni bir konu açıyım ordan bakarsıniz.
Ben nalbant alanını Hiç bilmiyordum
Bana bir dost , (( O alanda WOY WOY )) adıyla anılan bir arazı duydunmu diye sordu Burada (( w w )) Harfleri olacak dedi ve ben burayı buldum,Şuandaki adıda Way way Diye gecer tapularda,
Ve orda köprü, Derenin ( S ) yapdığı sergen kayalik ,Degirmen diye bana bilgi verince Elimle koymuş gibi buldum,,
Sonrada bunu resimleyip sitelerde yazınca FENERLİ usda altina yazdi burasi NALBANT alani dedi , ve ayrintilardan bahsedince bzharı bekledim bu resimleri çekip getirdim , Dahasi var fakat fenerli cekinser kaldi o trakyada llmasi lazim diyor ,Çünki elindeki belgede Trakya diyor isde bu bilgilerı piyasada para karşılığı satulmak icin de ,Veya bilgisuzce hazirlanıp.piyasada arasdirilsin diye verilen bilgiler gibi bir fikir veriyor insana,
Yine tekrar yazıyorum benim icin hangi eskiya olursa olsun bu bolge eskiya belgrlerindeki işaretlerdir ,, yeni bir konu öküz olacak ,Eger bu konularda bir bilginiz varsa bana yardimcı olursanız memnun olurum, Bdnim maksadim kimseyi kirmsk üzmek asla olmaz ,Ancak iyi niyet ve Saygı duyarım,,

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzr Tem 31, 2022 21:29

Kudret kalede 72 basamakka inilen TEK.MEZAR dan inilir ki bu asil SARI FATMANIN altindan heykeli bunu biliyorum, Orayı vatandaslar turbe haline sokdular ama olmaz diyede bisey yok ,Bir GPR veya MALA nın verdigi veriye bağlı,
Diger bir girisde MURETTEBAT CÜMLE kapısı, Burası çok gizlibir nokda burayıda gordum Ama burda yapıda kullanılmış büyuk kayalar rihtim yapmış , Bunlar biraz zorlu isler ama yinede dedigim gibi GPR yada MALA nin ne gosderecegine baglıdir ,En kolay isler ÖKÜZLER ve DEGIRMEN vede BAKRAÇLI KIZ , bunların görüntüsü alinacak ,Benim burada Aradığım şey Daha fazla bilgi Daha ayrintıli bilgidir , Saygilar herkese

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Prş Ağu 04, 2022 13:39

Selam trex34 usdam ,,
Benim bulundugum yer yasadigim ve arsdurma yaptığım yer sizin bahsettiginiz konuda 75 roma kalesi konusunda adı geçen ( GALATIA ) dayım ve ( TAVYUM ) dayım, Resmini koydugum Nalban alanı Tavyumdaki , Buyuk kale 4 klm kadar mesafede , Zaten ben ROMA yolunu takip ettim ,bu isaretlerde bu yolun yakin etrafındadır,
Ben şunu ozellikle vurguluyorumki ,Eskiyalar bu isaretleri.kullanmış ,Kendine maletmiş ,
Usdden TAŞ merdivenle inilen yerleden biriside KARATEPE dir 24 basamak temizlenmiş 1960 da ,Ve bir ihbarlada yakalanmış orayı açmak isdeyen kişiyi Güvenlik güçleri götürürler, O tarihlerde Ulkemuzde Arkoyolok yokdu ,Ankaradan bir iniliz arkoyolok gonderir bakanlık ,
O ingiliz Kazi yapan.kişiyle Savcilikda izin alıp görüşür ve kazi yapandan Yeminle orayi birdaha kazmayacagina soz alır ve orayi kapattırır, Eskiya belgelerinde orada bir MERMER OLUK dan bahseder işte o.oluk halen dagin dibindeki evin bahcesinde duruyor ,,
Bu roma konusundaki gizli kale isleri digrudur ve saniyorum birden fazlasıda burdadır, Zaten ,1 ncisi karatepede ,2 nciside Kudret kalededir, Bunlar MALA yada GPR TORK ile ölçumlerle anlaşılir,
Şimdi alttaki resim yine NALBANT alaninin girişini gosderiyor gibi ,En azindan ben o fikirdeyim ,,
DSC_0005.JPG
DSC_0003.JPG
DSC_0011.JPG
En alttaki resimdei yol esgi roma yolu ve köprüsüdür,
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kurtköylü

Mesaj gönderen Kurtköylü » Cmt Tem 01, 2023 12:20

Ustalar gerçek kudret kale tekdir gerçek bölgede tekdir fakat bölgeler 12 dag 9 bolgediraradigimiz her koy dag dere işaret 9 bölgede toplam 36 adettir niye ustalar dikenli bogaz cevresi hakkında bilgi paylaşmıyor hepinize iyi bayramlar

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Cmt Tem 01, 2023 17:15

Kurtköylü yazdı:
Cmt Tem 01, 2023 12:20
Ustalar gerçek kudret kale tekdir gerçek bölgede tekdir fakat bölgeler 12 dag 9 bolgediraradigimiz her koy dag dere işaret 9 bölgede toplam 36 adettir niye ustalar dikenli bogaz cevresi hakkında bilgi paylaşmıyor hepinize iyi bayramlar

Selam @Kurtköylü ,, Hoş geldin aramıza usdam,,
18 mayıs 2023 de istanbula gittim, Giderken KURTKÖY diye levha okudum ,Bana bu levha 2000 li yıllarda bir arkadaşımız vardı, Onunda adını hiç unutmadım Bu levhayı görünce dedim acaba kurt köylü Yaşıyormu ,
Şimdi siz Kurt köylü adıyla çıkınca merak ettim , Acaba Siz o kardeşimizmisiniz,,

Gelelim sorunuza , Dikenli boğaz hakkındaki hikâyeyi yazarsanız belki bildiğimiz bir yerdir, Ona görede hareket ederiz, Acaba KALEYE GIDEN bogazdanmı bahsediyor , Eğer oysa bu kolay hemen anlatırım,, Hani derya, Bu yol boğaza, Kaleye gider ,der , Bu yol ÇAKIL yığınını Ortadan ikiye böler gider , Doğu da kalan bölümün icinde çok esgi bir ARDIC var, Yinede sizden ufakta olsa bilgi olursa işi kolaylaştırız,

Kurtköylü

Mesaj gönderen Kurtköylü » Pzt Tem 03, 2023 22:16

Ben o bahsettiğin kürt köylü değilim annemin köyünün ismi kürt köyudur Osmanlı kayıtlarında kürt köydür dikenli bogaz uzundur aşağı yukarı 100km civarı bu bölgede karatepe ciniviz kale kudret kale cimenika kalesi nnalbant alanı degirmenler vardır belki bilirsin ali deresi uzun ali degirmeni alivey degirmeni çabalayan mevcuttur ciniviz kaledeki 7 mezardaki ters büyük mezardaki parayı 38 sene önce kaleciye kaptırdım ondan bilirim ha buara ismim nuri tlf 0552 7800083 ararsan muhabbet ederiz selamun aleykum iyi geceler

Kurtköylü

Mesaj gönderen Kurtköylü » Pzt Tem 03, 2023 22:33

Hani esiya başları bu boğaza girip buradaki zenginliği bulunca biz bu.kadar soygunu bu kadar insanı boşuna öldürdük dediği bölge burasıdır her bölge birbirinr.benzer bankaya adıyla yazan arkadaş vayvay diye yazmış ya burada vardır suyu dikenli boğaza akar bu bölgedeki paralar ağırdır zordur almak mesela ayran pınarı yaşlı cam ağacının kökünden çıkar nalvant alanının altındaki degirmenin karşısındaki yarik kaya üzerindeki koltuk vardır kuru duyarlı degirmenin üstündeki kuru duyarlı pınarı vardır bu eskiyalar atla 36 saat yolculuğu uzak kabul etmemiş vbu bölgede medeniyet işareti parasi çoktur bir yardımın lursa sevinirim

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzt Tem 03, 2023 22:49

Kurtköylü yazdı:
Pzt Tem 03, 2023 22:16
Ben o bahsettiğin kürt köylü değilim annemin köyünün ismi kürt köyudur Osmanlı kayıtlarında kürt köydür dikenli bogaz uzundur aşağı yukarı 100km civarı bu bölgede karatepe ciniviz kale kudret kale cimenika kalesi nnalbant alanı degirmenler vardır belki bilirsin ali deresi uzun ali degirmeni alivey degirmeni çabalayan mevcuttur ciniviz kaledeki 7 mezardaki ters büyük mezardaki parayı 38 sene önce kaleciye kaptırdım ondan bilirim ha buara ismim nuri tlf 0552 7800083 ararsan muhabbet ederiz selamun aleykum iyi geceler

,,Memnun oldum Usdam, Tif kaydettim ,
Görüşürüz INŞAALLAH,
,

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzt Tem 03, 2023 23:01

Kurtköylü yazdı:
Pzt Tem 03, 2023 22:33
Hani esiya başları bu boğaza girip buradaki zenginliği bulunca biz bu.kadar soygunu bu kadar insanı boşuna öldürdük dediği bölge burasıdır her bölge birbirinr.benzer bankaya adıyla yazan arkadaş vayvay diye yazmış ya burada vardır suyu dikenli boğaza akar bu bölgedeki paralar ağırdır zordur almak mesela ayran pınarı yaşlı cam ağacının kökünden çıkar nalvant alanının altındaki degirmenin karşısındaki yarik kaya üzerindeki koltuk vardır kuru duyarlı degirmenin üstündeki kuru duyarlı pınarı vardır bu eskiyalar atla 36 saat yolculuğu uzak kabul etmemiş vbu bölgede medeniyet işareti parasi çoktur bir yardımın lursa sevinirim

Selam Usdam,,
Dikenli Boğaz konusunu hiç bilmiyorum, Eğer bu konuda bilginiz varsa ve o alanda ne gibi işaret varsa yazarsanız iş kolaylaşır,
Önemli olan işarettir, Balkaya34 benim ,
Woy Woy Dediğimiz yer NALBANT alanının Tarihi adıdır, Yani bu arazinin adı WOY WOY,
Tarihi bir arazi ismidir, Boğaz kelimesi bana kurt kalenin alt eteğinden giden yolu hatırlatır, Bu yol.bogaza gider, Görüşürüz Usdam INŞAALLAH,
Iyi geceler,

Kullanıcı avatarı
Treks34

Mesaj gönderen Treks34 » Sal Ara 05, 2023 22:20

balkaya34 yazdı:
Çrş Tem 27, 2022 19:35
NALBANT.... ALANI

nalbant alanı tabiri ile anılan yer fevkalade güzel ve yüksekçe bir tepedir keçi deresinde konakladığımız süre zarfı içinde bu düzlük alanda uzunca bir zaman çalıştık tepenin üzerine çıkar bakarsanız nalbant alanının doğusunda keçi deresi kalır aksi istikamette ise kuru dere kalır nalbant alanı biz bulana kadar katiyyen kullanılmamış yani el değmemişti yem yeşil pırıl pırıl bir yerdi buraya yürüyerek çıktık her tarafı karış karış gezdik inceledik tam benim aradığım gibi bir yer olduğunu fark ettim 20 kişilik ekibimle buraya 4-5 metre derinliğinde bir mahzen yaptırdım açmamız tam onbir gün sürdü bu mahzene her biri yontma taştan yapılmış 5 basamaklı merdiven yaptırdım 7 katır yükü malı buraya boca ettirdim ve üzerini kapattırdım bu iş geceli gündüzlü tam 11 gün sürdü burasını merkez seçerek sac ayağı şeklinde 19 adım mesafe ile 3 taş diktirdim tam bir eşkenar üçgen ortaya çıkmıştı taşların ,,,,

((( birinin üzerinde ,,,, w.w ,,, işareti mevcuttur )))

mahzenimin girişi tam orta mahale kalır düzdür kendim dahi ölçmeden merkezi bulamam işimiz bittikten sonra kuru dereye indik ve ilerlemeye koyulduk yarım değirmen ahali bu kuru dereyi takip edecek olursak ana kayaya oyularak yapılmış odamızı izleye bilirsiniz içinde yatak yerlerimiz dahi mevcuttur dere başlangıcındaki burundan 90 adım kadar bir mesafeye uzanacak olursak sivri külahı başında potur pantolonlu bir avcı ateş eder vaziyette görünür ateş ettiği istikamette bir tepecik vardır bu tepede birde özel taş görürüz kaldırıp bakın. avcının karşısına geçerek dere hizasında yarım oyulmuş konumda bırakılmış bir değirmen taşı görebiliriz yakınında bir acı su kaynağı vardır değirmen taşının arka kısmına kalan tepeye tırmanıp bakarsak birçok
Burada Dikkat edilmesi gereken konu şudur. kayıt anlatımı içinde KEÇİ DERESİ geçer. bunun aslı TEKE DERE si olacak sanırım çevrilme aşamasında ufak bir fark oluşmuş.
2023-12-05_220437.jpg

Sanırım bu harita ile de konumu görebilmek mümkün
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 11 misafir