Sırtını yalayan öküz , (( VOLCAN ve avanesi konusu ))

balkaya34

Sırtını yalayan öküz , (( VOLCAN ve avanesi konusu ))

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzr Tem 31, 2022 18:45

Selam ,,,
Bu konuda Sırtını yalayan öküz ,,
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
En son balkaya34 tarafından Pzr Kas 27, 2022 13:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

balkaya34

Re: Sırtını yalayan öküz

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzr Kas 27, 2022 12:33

İkinci mağara suyun 300 adım doğusunda ve üç basamaklı oraya varmadan önce üstünde iki bacalı üç direkli bir geminin resmi bulunan bir taş var. İşte bu mağaranın işaretidir.yani taşın yanında üç karış boyunda oyuk bu oyuk içinde üç parça altın var. Üç basamak üç yanık bir deri küp 7 basamaklı olan birinci mağara paralar 7 ayrı yerde bulunuyor.
L harfi biçiminde gömülü olup aralarındaki mesafe bir kurşun mesafesi kadardır. Birincisi 4 köşe kare biçiminde üç basamaklı bir mağaradır. Bir mezar taşının altında 9 küp altın paradır. İşte ikinci gurup paralar buradadır. Üçüncü gurup paralar ise tatlı suyun çıktığı oyuk doğrultusundan bir adım mesafededir. 4. gurup paralar ise hisarın karşısındaki toprak yolun altında 5. gurup parala ise taş ocağının yakınlarında dikili taşın güneye 3 adım mesafesinde. Sırtını yalayan bir öküze benzeyen bir taş var bu taş kendisinden kuzeye doğru 7 adım ilerdeki 6. gurup paranın yerini belirtir.
((( 7. gurup paralar yatan iki öküze benzeyen iki mezar taşının altındadır. ))).
Dediği öküzlere benzeyen taşlar bunlardır,

===== TRAKYA BÖLGESİ, diye yazmışlar ve sonrada cok güzek anlatmışlar, Fakat işin garip tarafa bu işaretler burda,
1- Sırtını yalayan öküz resmi yukarda ,
2- Bu öküze 500 adım katar kuzeyde Iki öküz yatar vaziyette ve Yapay GÖLÜN hemen üst bitişiğinde , vede Tam karşısında 9 Adım uzunlukda Ğiney Kuzey yönlü KURU DUVAR var ,Ve orda azar azar harabelikler var ,Ćunki orası KARACALAR köyünden kalıntılar,
DSC_0070.JPG
DSC_0070.JPG
Iki öküzüm arası 9 adım ve durup resin çektiğim nokda yapay göl.yeridir, ===
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

balkaya34

Re: Sırtını yalayan öküz

Mesaj gönderen balkaya34 » Cmt Haz 17, 2023 18:26

balkaya34 yazdı:
Pzr Kas 27, 2022 12:33
İkinci mağara suyun 300 adım doğusunda ve 3 basamaklı oraya varmadan önce üstünde 2 bacalı 3 direkli bir geminin resmi bulunan bir taş var. İşte bu mağaranın işaretidir.yani taşın yanında 3 karış boyunda oyuk bu oyuk içinde 3 parça altın var. 3 basamak 3 yanık 1 deri küp 7 basamaklı olan birinci mağara paralar 7 ayrı yerde bulunuyor.
L harfi biçiminde gömülü olup aralarındaki mesafe bir kurşun mesafesi kadardır. Birincisi 4 köşe kare biçiminde 3 basamaklı bir mağaradır. 1 mezar taşının altında 9 küp altın paradır. İşte ikinci gurup paralar buradadır. Üçüncü gurup paralar ise tatlı suyun çıktığı oyuk doğrultusundan bir adım mesafededir. 4. gurup paralar ise hisarın karşısındaki toprak yolun altında 5. gurup parala ise taş ocağının yakınlarında dikili taşın güneye 3 adım mesafesinde. Sırtını yalayan bir öküze benzeyen bir taş var bu taş kendisinden kuzeye doğru 7 adım ilerdeki 6. gurup paranın yerini belirtir.
((( 7. gurup paralar yatan iki öküze benzeyen iki mezar taşının altındadır. ))).
Dediği öküzlere benzeyen taşlar bunlardır,

===== TRAKYA BÖLGESİ, diye yazmışlar ve sonrada cok güzek anlatmışlar, Fakat işin garip tarafa bu işaretler burda,
1- Sırtını yalayan öküz resmi yukarda ,
2- Bu öküze 500 adım katar kuzeyde Iki öküz yatar vaziyette ve Yapay GÖLÜN hemen üst bitişiğinde , vede Tam karşısında 9 Adım uzunlukda Ğiney Kuzey yönlü KURU DUVAR var ,Ve orda azar azar harabelikler var ,Ćunki orası KARACALAR köyünden kalıntılar, DSC_0070.JPGDSC_0070.JPG
Iki öküzüm arası 9 adım ve durup resin çektiğim nokda yapay göl.yeridir, ===

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir