Çatalkaya gölü

balkaya34

Çatalkaya gölü

Mesaj gönderen balkaya34 » Çrş Kas 16, 2022 12:26

Selam arkadaşalar,,
Aşağıdaki alıntıyı bu sitedeki yazılardan kopyaladım,,,
______ Bu çayırın kenarında görülen çeşme bizim çır çır çeşmemizdir. Çır çır çeşmesinin suyunun düştüğü yerde, değirmenci stoyanın parasını içeren ibrik gizlidir. Değirmenin önünde ise, bir çayır var, burasının çok çayır diye anıldığını ben çok kez duydum. Bu çok çayırın, alt tarafında bir kaya var, ve tek öküzü andırdığını fark edebilirsiniz. (((((( Bu öküzde tek bir delik ve bir DERVİŞ mevcuttur. Aynı ÖKÜZÜN yan tarafında bir arabanın aralarından ancak geçebilecek bir konumda olan iki adet kaya görebiliriz. Bu taşların tam ortasında dokuz şinik paramız gömülüdür.,,, ))))) Bu kez tekrar değirmenimize dönüyoruz, değirmenin üst kısmında, bir alan var bu alanda iki büyükçe taş var birine atlarımızı otlamaları için bağlar idik. Diğerine ise bir eğer ve özengi resmi yaptık. Özengilerin altına yine bir miktar paramızı sakladık. Yine değirmenin üst tarafında bir kaya üzerinde bir eğer resmini görebiliriz. Aynı kanarada iki delik gözleriz, bu deliklere yerimizin doğruluğunu gösteren üç adet ( müjde ) para koyduk. ______
Ordaki anlattığı taş arasından geçen yol.budur zaten yaklaşık 8 beya 10 adim sonrada ATMA TAŞ KOPRUYE giriyor, Bu yol Çok esgi bir ticaret yoludur ,Zaten bu isaretlerin hepside 55 klm bir yol.mesafesi kenarındadır,
Yol gölge olan yerden geçer ,Ve arabanın dingili bu kayaya sürtünerek gecebilir derecede dardır ,,

IMG-20220110-WA0016.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
En son balkaya34 tarafından Pzr Mar 12, 2023 13:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

balkaya34

Re: Çatalkaya gölü

Mesaj gönderen balkaya34 » Çrş Kas 16, 2022 12:41

IMG-20220110-WA0016~2.jpg
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

Kullanıcı avatarı
Treks34

Mesaj gönderen Treks34 » Çrş Kas 16, 2022 18:34

Balkaya Selam

Resimlerin oldukça güzel. Devamını dilerim. Umarım araştıranlara faydalı olacaktır.
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Çrş Kas 16, 2022 22:17

Treks34 yazdı:
Çrş Kas 16, 2022 18:34
Balkaya Selam

Resimlerin oldukça güzel. Devamını dilerim. Umarım araştıranlara faydalı olacaktır.

Aleyküm selam @Treks34 usdam,,, Konuya ortadan başlamış gibi olduk ,
Bu hikayedeki DERVİŞ budur ,
IMG-20211101-WA0007.jpg

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzt Kas 21, 2022 13:00

( BU SiTRDEN ALINTI dır)

Dikkat ederseniz Edirneyi Konstantineye bağlayan yol üzerinde ( ÇATAL KAYA )gölü vardır diyor ,Aslında böyle olmaması gerekiyor , ( ŞAM BAGDAT ) yolu Di-ye geçmesi gerekiyordu ,
neden Edirne konstantine diye bilgilendirdikleri biraz muglak bir konudur ,
Çünki kendileri oralarda bu işaretleri bulamadılar, Bu başlıklar gibi bazı oyunlarla Hevesli olanlara GAZ verip arattılar ,Aslında EDİRNE VE KONSTANTİNE, yoreleri ,ALLAH yaratalı binlerce medeniyetler gelmiş geçiş ve
Hepsindende Tarihi kalıntılar vardır,, Ama Eskiya belgelerinde gecen ler konusunuda oralarda tüm araştırmalarına ramen bulamamışlar , Aslında bu yazının veya ÇÖZÜMÜN başlığı ŞAM BAGDAT yolu olmalıydı,
Aşağıdaki yazıda CATALKAYA GÖLÜNÜ cok güzel anlatmıs ,Ve bende resimlerini koyyorum ,Bazi nedenlerden veya bilemedigim nedenlerden dolayıda ITIBAR gösterilmiyor,
Hikaye böyle anlatılmış, Ama aslinda burada bunun altını dolduracak cok malzeme var ,
Şöyle başlamış hikaye ,,
_____ Uzun zamandır kayda geçme fırsatı bulamamıştım hatırlamakta zorluk çekmeme sebep olacak o kadar zor anlar yaşar olduk ki kayıt etmemin zaruri olduğu kanaatine vardım ((( Edirne yi Konstantine ye bağlayan yol üzerinde )) tarihi çok büyük bir meşe ağacının gölgesinde yaz günü konakladık. Burası şirin bir gölün kıyısında olup derin surlarla kaplı eski kasaba harabelerinin yanındaki mahale Çatal kaya derler çatal kayanın kuzeyinde bir göl olup adına (( yaban domuzu izi yada bataklığı , )) denir . Küçüktür bana göre göz kararı ile tahmin etmem gerekirse en fazla iki harman genişliğindedir. (( Gölün ortasına gelen büyük bir kaya üzerinde yontma yol genişliğinde oyuk işareti mevcuttur. ,)) İki tarafında da kadın cinsel organının şaheser bir resmi görülür. Erkek cinsel organını ise aksi istikamette yani karşı tarafında görebilirsiniz. Otuz iki cm uzunluğunda olmakla beraber kabartma ve iridir. Kadın cinsel organı ise zevkten inler durumda resim edilmiştir. Tamı tamına yüz seksen iki bin adet Reşat altını bu taşın altına defin edilmiştir. Üzerine ise yüz yirmi bir küp şarap dökülmüştür. Bu paranın tılsımı budur. Bütün bu işlemler tam olarak altı günümüze mal oldu. Yanımda ise sadık adamlarım dan yedisi vardı. Bunlar sırası ile Panov Adriyano Vasil Dimitrov Petrov Slançev ve Yovani idiler.,,

(Anlatılan işaret şudur)
Burası domuzizi denen alandır ,
, Daha çok geniş ,Ben Deşifre olmasın diye daralttım
12752.jpg
En son balkaya34 tarafından Pzr Kas 27, 2022 15:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzt Kas 21, 2022 13:08

Buda ,Gölün iç kısmında ana kaya keserek yapılmış Patika şeklinde dediği vd uzunluğu yaklaşık 1 metre ,Genişliği 40 veya 45 cm olarak yapılan kesme kaya işaretidir, Biraz üste derviş
var , yukardaki sayfada görebilirsiniz,
12776.jpg
12779.jpg
Bu kesme den bahsediyor ,
Ve buradada asıl daha çok anlatılması gereken işler var ,devam edeceğiz ALLAH izin verirse tabiiki,
En son balkaya34 tarafından Pzt Kas 21, 2022 19:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

balkaya34

Mesaj gönderen balkaya34 » Pzt Kas 21, 2022 13:15

Karacalar köyü, Omuzunda bakraçlı olan kız, ATMA TAŞ KÖPRÜ, Değirmen, Çok çayır, Öküzler ,Ayrıca yapay göl, Ayrıca Sırtını yalayan öküz, Ve yine burda resmini ekledigim , Daraltilan yola konan özel taş , Dağa çok işler burada yani Buranin toplamı 5 klm lik bir daire içerisindedir ,
Yazımamdaki maksadım kimseyi kırmak üzmek amaclı Asla değıl dır, Amacım Ben im kendi bizzat araştırmalarımla Bu işe merak salmış arkadaşları bilgilendirmektir, Bu hikayelerde gördügüm Doğruyu Sizlere anlatmakdır ,, Devamı gelecek INŞAALLAH
Şımdı burada bahsi geçen 2 adet kadın ve 1 adette Erkek.uzvu resimleri bulmaya çalışacağım , bunlarda orda , üsdünün çamur ,Mılek gibi atıklarla kapandığını sanıyorum ,,buluruz INŞAALLAH,

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir