HZ SÜLEYMANIN KAYIP HAZİNELERİ

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Treks34
Mesajlar: 554
Kayıt: Pzt Mar 06, 2017 18:21

HZ SÜLEYMANIN KAYIP HAZİNELERİ

Mesaj gönderen Treks34 » Pzt Ara 05, 2022 21:27

Bu gün Hz. Süleyman'ın kayıp olan hazinelerinle ilgili bir kaç bir şeyler paylaşayım. Her efsanende bir gerçek gizlidir.
Gelelim içinde gerçekleri gizleyen kayıp hazineye ve başlayalım.

İbranice İncil'de, İsrail'in üçüncü kralı Solomon, M.Ö. 965 ile M.Ö. 925 yıllarında hüküm süren bilge, güçlü ve son derece zengin bir kral olarak tasvir edilmiştir. Müreffeh bir imparatorluğa hüküm sürdüğü ve Kudüs'te görkemli sarayları ve kaleleri hizmete soktuğu ve aynı zamanda, Tanrı'nın Musa'ya verdiği orijinal On Emir'i taşıdığına inanılan yaldızlı bir dava olan Efsanevi Ahit Sandığı'nı depolayan ilk tapınağı inşa ettiği yazılmıştır. Ancak MÖ 597 ve 586'da Tapınakları Babil'liler tarafından tahrip edildiğinde, Ark ve diğer hazinelerinin bir daha asla görülmeyecekleri ortadan kalktığı söylenir.

S1.jpgTarihsel kayıtlarda,Hz. Süleyman aşırı miktarda zenginlik içeren bir kral olarak tasvir edilmektedir. Mesela, Krallar Kitabı I'de (Solomon bilgilerimizin çoğunun türetildiği iki kitaptan biri, diğeri Chronicles II'dir ) yazılmıştır.
Şimdi bir yılda Süleyman'a gelen altının ağırlığı altı yüz üçlü ve altı altının kabiliyetine sahipti; ülke valileri.aynı zamanda
Hz. Süleyman iki yüz dövülmüş altın hedefi yaptı: altı yüz şekel altın bir hedefe gitti. / Ve üç yüz kalkan dövülmüş altın yaptı; üç kiloluk altın bir kalkan aldı: Kral onları Lübnan ormanlarının evine koydu. / Ayrıca kral, büyük bir fildişi tahtı yaptı ve en iyi altınla üst üste bindi. hiçbiri gümüş değildi.
Süleyman'ın günlerinde açıklanacak bir şey değildi…. Kral Süleyman, zenginlik ve bilgelik için yeryüzünün bütün krallarını aştı.Hz.Süleyman'ın büyük zenginlikleri birçoğunun, keşfedilmeyi bekleyen, bir yerlerde saklanmış büyük bir hazine olduğuna inanmasına neden olmuştur. Yine de, bu 'hazinenin' içeriği tam olarak belirsizdir ve altın ve gümüş nesnelerden anlaşılan uzun imrenilen Ark'a kadar değişebilir.

S1a.jpg
Sheba Kraliçesi ile zengin ve güçlü Hz. Süleymanın tasfiri görülmektedir.


Gemilerin İncelenmeSi

Yaklaşık iki yıl önce İngilizceye çevrilmiş olan 'Gemilerin Antlaşması' adlı İbranice bir metinde, Hz.Süleyman'nın 'hazinesi', Covenant'ın seçkin Gemisi, Tabernacle, altın müzik aletleri ve yüksek rahibenin giydirilmesini içeriyor.

“Hz.Süleyman'ın Hazinesi” nden diğer olası nesneler bu kralı çevreleyen sayısız efsanede bulunabilir. Böyle bir efsane, Hz.Süleyman'ın üzerine Tanrı isminin kazındığı bir mühür halkasına sahip olduğunu söyler. Bu büyülü yüzüğe sahip Süleyman, iblislere teklifini yapmasını emretti.( Bu yüzük bilinen yüzükten biraz farklıdır) aşağıda bir imitasyon çalışmasını göreceksiniz.

Hz.Süleyman'ın, üzerinde Tanrı'nın adının oyulduğu ve bu sayede iblisleri kontrol ettiği bir mühür yüzüğüne sahip olduğu efsanesi uzun uzadıya Giṭ'da anlatılır. Bu efsane özellikle Arap yazarlar tarafından geliştirilmiştir ve üzerinde "Tanrı'nın En Yüce Adı"nın oyulduğu ve Süleyman'a gökten verilen yüzüğün kısmen pirinç, kısmen de demir olduğunu beyan ederler. Hz.Süleyman yüzüğün pirinç kısmıyla iyi cinlere yazılı emirlerini, demir kısmıyla da kötü cinlere veya şeytanlara emirlerini imzaladı. Arap yazarlar ayrıca Süleyman'ın dört farklı melekten dört mücevher aldığını ve dört elementi kontrol edebilmek için onları bir yüzüğe yerleştirdiğini beyan ederler.


S1b.jpg


Hz. Süleyman'ın Altın MaSaSı

Süleyman'a ait bir diğer eser ise, İberia'nın İslami fethini çevreleyen bir hikayede ortaya çıkan masası. Bu hikayede, Fas valisi Musa Ibn Nasyr, istilacı gücün komutasındaydı ve Berberi vassallerinden Tarık İbn Ziyad'ın öncüye öncülük etmesini emretti. Tarık'ın iniş yeri, tesadüfen, şimdi Cebelitarık olarak bilinen şeydir (bu adın, 'Tarık Dağı' anlamına gelen , Jabal Tarık'ın İspanyol türevi olduğu söylenir .) Tarikatı, Cebelitarık Boğazı'nı geçmeden önce Tarık çoktan mağlup olmuş Visigothların kralı Roderick başkenti Toledo'yu ele geçirdi. Bu şehirde Tarık'ın Süleyman Tapınağı'ndan geldiği söylenen altın bir masa bulduğu söylenir ve savaş ganimeti olduğu iddia edilir.

İbn Nasyr Toledo’ya ulaştığında, altın masayı duydu ve onu Şam’daki Halife’ye hediye olarak sunabilmesini istedi. Sonuç olarak, masa Tarık'tan ele geçirildi. Açıkça İbn Nasyr'ın eylemiyle kızdırılan vassal, masanın bacaklarından birini kırdı ve yerine aşağı bir hareket etti. Tarık, overlord'un kültüre edilmediğini ve halifeliğin bir anda farkına varacağını fark etmeyeceğini biliyordu. İbn Nasyr masayı Halife verdiğinde bu gerçekleşti. Açıklamasının istenmesi üzerine İbn Naşir, ancak bu şekilde bulduğunu söyleyebildi. Şam'da da mevcut olan Tarık, daha sonra masanın ondan ele geçirildiğinin kanıtı olarak gerçek bacağını aldı. Tarık ödüllendirildi, İbn Nasyr cezalandırıldı ve Halife tarafından tutulan masa en sonunda tarihe geçti.

Hz.Süleyman'ın Hazinesi” ndeki muhtemel bir nesneyle ilgili son bir hikaye, Washington Irving'in Alhambra Masallarında bulunabilen “Prens Ahmed Al Kamel'in Efsanesi veya Sevginin Hacıları” olarak adlandırılan renkli bir hikayede bulunabilir.Granada'daki görkemli Mağribi sarayında kalırken bir hikaye koleksiyonu aldı. Süleyman bu hikayede birkaç kez anılır. Örneğin, Prens'in Sheba Kraliçesi tarafından Süleyman'a öğretildiği söylenen kuşların dilini öğrendiği söylenir. Süleyman, Toledo hazinesinde bir sandal ağacı kutusunda tutulan ipeksi bir halının sahibi olarak tekrar bahsedilir. Bu halı (Kudüs'ün yıkılmasından sonra oraya sığınan Yahudiler tarafından Toledo'ya getirildiği söylenir) büyülü özelliklere sahipti ve Prens tarafından Hıristiyan prensesi ile Granada'ya geri uçmak için kullanıldı.


Hz.Süleyman'ın Hazinelerinin KaybolmaSı

M.Ö 589'da, II. Nebuchadnezzar hükümeti altındaki Babilliler, MÖ 587 yazında kentin ve Süleyman Tapınağı'nın yıkılmasıyla sonuçlanan Kudüs'ü kuşattı. Bu noktada, Hz.Süleyman'ın hazinelerinin bir daha asla görülmeyecek şekilde kaybolduğu söylenir.

Gemilerin Anlaşmasına göre, hazineler bir dizi Levililer ve peygamberler tarafından gizlendi ve “İsrail Ülkesi ve Babylonia'daki çeşitli yerlere gizlenmiş, diğerleri ise Shamshiel, Michael, Gabriel ve belki de Sariel ”.

Arkeologlar ve tarihçiler, Ahit Sandığı'nın çalındığından, imha edildiğinden veya saklandığından emin değiller ve bu uzun süredir kayıp olan hazineyi aramaya devam ediyorlar.

Bu konu daha çok su kaldırır. Her efsanede gerçekler gizlidir.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

Kullanıcı avatarı
Treks34
Mesajlar: 554
Kayıt: Pzt Mar 06, 2017 18:21

Re: HZ SÜLEYMANIN KAYIP HAZİNELERİ

Mesaj gönderen Treks34 » Pzr Şub 04, 2024 18:56

İLGİNÇ BİR KONUYU İŞLEMİŞ

https://www.youtube.com/watch?v=h-ik2w0h_Hk

ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

Kullanıcı avatarı
Treks34
Mesajlar: 554
Kayıt: Pzt Mar 06, 2017 18:21

Re: HZ SÜLEYMANIN KAYIP HAZİNELERİ

Mesaj gönderen Treks34 » Cum Şub 09, 2024 20:00

yukarıdaki yazıların içinde bir paragraf oldukça ilginç değil mi. İsterseniz o paragrafı az da olsa hatırlamak için hafiften buraya kopyalayalım ki okuyanlar neydi diye düşünmesinler malum pek okumayı sevmiyoruz.

"Hz.Süleyman'ın Hazinesi” ndeki muhtemel bir nesneyle ilgili son bir hikaye, Washington Irving'in Alhambra Masallarında bulunabilen “Prens Ahmed Al Kamel'in Efsanesi veya Sevginin Hacıları” olarak adlandırılan renkli bir hikayede bulunabilir.Granada'daki görkemli Mağribi sarayında kalırken bir hikaye koleksiyonu aldı. Süleyman bu hikayede birkaç kez anılır. Örneğin, Prens'in Sheba Kraliçesi tarafından Süleyman'a öğretildiği söylenen kuşların dilini öğrendiği söylenir. Süleyman, Toledo hazinesinde bir sandal ağacı kutusunda tutulan ipeksi bir halının sahibi olarak tekrar bahsedilir. Bu halı (Kudüs'ün yıkılmasından sonra oraya sığınan Yahudiler tarafından Toledo'ya getirildiği söylenir) büyülü özelliklere sahipti ve Prens tarafından Hıristiyan prensesi ile Granada'ya geri uçmak için kullanıldı."

Demek ki binbir gece masallarına konu olmuş "Uçan Halı" Hz Süleymanın hazinesi içinde barınıyormuş. Oradan mallara sirayet etmiş ne ilginç
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir