ALAN TARANIR MI

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Treks34
Mesajlar: 554
Kayıt: Pzt Mar 06, 2017 18:21

ALAN TARANIR MI

Mesaj gönderen Treks34 » Pzr Ağu 18, 2019 20:56

bir araştırma esnasında adına alan tarama denen cihazın, çalışma prensibi için şöyle bir açılım vermişler.
" DC gerilim ve Frekans Rezonansı ile çalışır."

DC gerilim yani dogru akım bilinen adıyla pil yada akü (böyle dese esrarengiz bişi olmayacak ya)

Gelelim frekansa :D frekans nedir dendiğinde "Birim zamanda oluşan tekrar sayısına frekans denir."
Ya rezonansa ne demeli "bir salınım genliğinin, düzgün itmelerin etkisiyle, artması" hadi buyrun bakalım.....
Alın bunları bir torbaya koyun, güzelce bir çalkalayın. Sonrasında ne aramak istiyorsanız alın elinize kim tutar sizi artık

İnanmayın bunları hepsi tuzak tuzak tuzak sizlerin elinizden paralarınızı almak için yapılmış şeyler bunlar. Neden bu tip şeyleri satanlar kendileri bu yaptıklarını savundukları şeylerler bir şeyler elde etmeyip de satışından, kazanç sağlamaya çalışırlar bunları da düşünün
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

Kullanıcı avatarı
Treks34
Mesajlar: 554
Kayıt: Pzt Mar 06, 2017 18:21

Re: ALAN TARANIR MI

Mesaj gönderen Treks34 » Pzt Ağu 19, 2019 18:47

AĞIR AĞIR DEVAM EDELİ

Bakalım kim ne yumurtlamış.....

"Aramalarda nihai hedef tespiti için mutlaka bir dedektör ile desteklenmesi gerekmektedir. Prensip olarak Alan Tarama cihazları, statik enerjiyi kullanıcısından direk olarak alıp hareket kabiliyeti olan mekanik bir sistemle hedefin yaydığı frekansları algılayarak yön gösterir

Alan tarama bu durumda hiç bir işe yaramıyor galiba baksanıza illa dedektör lazımmış ne yani 12" derinlik ölçebilen bir dedektörden medet umuyor bu alan tarama... Millet henüz unutmadı 12inc derinlik göstergesi olan dedektörleri 12 mt diye satıldığını. Dedektör alacaksanız yada bulunduracaksanız alan tarama denen şeye ne gerek varki

Prensipte Statik enerji ile çalışırmış kimdeki statik enerjiyi kullanırmış. İnsandaki hadi buyurun buradan yakın. Bir aralar birileri konuşan çubuk satardı. Bu ona döndü.
Bu arada statik enerji ne ona bakmak lazım bu herhalde 'statik elektrik olsa gerek' her neyse biz böyle düşünüp açılımına bakalım malum önüne gelen ballı badem terimler kullanıp kafa karıştırmaya bayılıyor. Evet bu statik elektrik yada dendiği üzere statik enerji neymiş..."Statik elektrik yani diğer adıyla durgun elektrik, iki maddenin birbirine sürtünmesi veya temas edip ayrılması sonucunda oluşan enerji olarak tanımlanabilir"
Birde şöyle bir durum var"Toprak içinde bulunan minerallerin çokluğu ya da yoğunluğu alan tarama cihazının kararsız davranmasına sebep olabilir" denmekte"

Toprak yada yüzey zaten bir çok maden mineral yada tümü kimyasal maddeden oluşur hatta dünyanın çekirdeği demir ve nikel ağırlıkldır. Bu agırlıklı malzeme aklınıza gelebilecek her şeyden çok ve etkindir.Burada toprağı atomdan, madenden, mineralden ayırmak mümkün değil. toprak bunların hepsi zaten.

devam edeceğiz.......
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

Kullanıcı avatarı
Treks34
Mesajlar: 554
Kayıt: Pzt Mar 06, 2017 18:21

Re: ALAN TARANIR MI

Mesaj gönderen Treks34 » Sal May 04, 2021 21:15

Buda bir alan tarama açılımı..... Açıklama müthişÖrneğin bir parça eti arazide bir ağacın üstüne koyduğumuzu düşünelim.
Bu et birkaç gün içinde havadan ve de böceklerden bir nebze bakteri üretecektir (bakteri bir canlıdır böcekler üretmez)… Ve birkaç gün sonra bu et kokmaya başlayacaktır… Eğer sabah saatlerinde 6-11 gibi o bölgeye yaklaştığınızda etin kokuları burnunuza gelecektir.. Buda etin kendine göre yaydığı elektronlardır… Dünyada koku yayan bir eleketron henüz keşfedilmedi)

İşte bu yüzden yer altında bir maden tesbit etmek için bizim tasarladığımız aletin ( verici ) hemde ( alıcı kısımı ) elektromanyetik sinyal gönderip yer altında uzun süre kalan madenlerin elektrostatik iyonlarını alıcıya çekiyor. "Nasıl bir iyonmuş acaba aynı zamanda akıllıda Coulomb Kanunu bile biliyor"

Eğer madenler yer altında uzun süre kalmışsa elektrostatik iyon üretir. ( Millet söylenisi güzel diye bu iyona takmış durumda)
Böylece cihazımız algılama yapar… Yani maden tesbit etmek için en az 10-20 yıl madenin kalmış olması gerekir…(Madenlerin tamamı en az dünyanın yaşı kadar vardır.) Sanırım yazan bilmiyor.)


Defineci arkadaşların bilmesi için Bu kanunu açalım ki bilgi dağarcığımız gelişsin;
İki yük arasındaki Elektrostatik kuvvetin büyüklüğü yüklerin büyüklüklerinin çarpımı ile doğru orantılı iken, yarıçapı yükler arası uzaklığa eşit olan kürenin yüzey alanı ile ters orantılıdır. Ahanada bu kanunun adı Coulomb Kanunu oluyor..........
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir