ÇUBUKLA NE BULUNUR

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Treks34
Mesajlar: 335
Kayıt: Pzt Mar 06, 2017 18:21

ÇUBUKLA NE BULUNUR

Mesaj gönderen Treks34 » Cmt Nis 08, 2017 19:52

Arkadaşlar çubukla pek bir şey bulunacağını sanmıyorum. Genelde çubuk yaptığını söyleyen kişilerin kişilerin anlatımlarından yola çıkarak bir iki şeyi sizinle paylaşmayı uygun gördüm. Aşağıda yazdıklarım benim uzun yıllar yapmış olduğum araştırmalar neticesinde topladığım bilgileri içerir.

1- Çubuklara bir şey sorarak bir yere varamazsınız.Sizlerin sorduğunuz hiç bir sorunuza cevap veremezler.Niye bilir misiniz? Canlı değillerdir.Genel manada İNORGANİKLERDİR.Bu yüzden ilerde çevirme varmı?.... Yer altında kaç metrede define var? Definenin içinde ne var? Veyahut yanımızdaki diğer kişiler güvenilir mi ? diye sorular sorup APTAL konumuna düşmeyin.

2- Çubukların hiç birisi insan da bulunan kanın nevinden bile haberi yoktur. Bu yüzden Sıfır pozitif yada negatif veya AB grubu arasındaki farkı dahi anlayamayacak kadar Bi haberdirler. Her şeyden bi haber olan bir çubuğun size altın gümüş vs hakkında bilgi verebilme yetisi yoktur.

3- Çubukların sağa sola doğru hareketinin gizemi onu kullanan kişinin fark edilmeyecek kadar hafifte olsa ellerinin hareketidir. Bazen tabiatında yardımı vardır. Zeminin bozuk olması hareket halindeki kıpırtılar titreşimler rüzgarın hafif esintileri

Çubukları bazen bakır ince borulardan bazende pirinç çubuklardan yapıldığını biliyoruz.içi boş olanların içine çubuğu yapanın paşa gönlüne göre civa dahil bir çok kimyasal madde tıkıştırılır.(bunların hiç bir geçerliliği yoktur)

Bütün bunların ışığında bazı çubuk yapıp, satıcıları ise bir diğerinin yaptığını kötüleyip en iyisi benim yaptığım iyidir mantığı ile kendi mallarını överek öne geçme yarışı içindedirler.

Hadi gelin hep birlikte böyle bir satıcıyı hafiften inceleyelim.


Yıllardır gerek Türkiye 'de gerek yurtdışında bir çok araştırma ve resmi kazılar yapıp edindiğimiz bilgi birikimini isteyen tüm arkadaşlarımla paylaşmaktayız. Define Çubuklarımızın Özellikleri : Çubuklar öncelikle çok kalitelidir. Ana maddesi pirinç, fakat içindeki madde oranları değiştirilmiştir. Deneme yanılma ile suya gitmesin ,minerale gitmesin, iki kaya arasındaki gaz kütlesine gitmesin diye yıllarca araştırmalar yapıp, denemeler yapıp ona göre maddeden yapılmaktadır. Tutma yerlerinin kalınlıkları, çubukların kalınlıkları ve uzunlukları tesadüf değildir. Onun içindir ki bir ustayla çalışmak sizi sonuca götürür. Sakın gaflete düşüpte bir çubuğa aşırı paralar ödemeyin.

Çok kaliteli bir çubuk ana maddesi pirinçmiş.Adama sorsan kaç çeşit pirinç var bilmez...Biz yinede dostlarımıza bunu açalım
"Bakıra çinko katılarak elde edilen sarı renkteki alaşımların genel ismidir. Pirinçte bulunabilen diğer bazı elementler, kalay, kurşun, nikel, mangan, demir, alüminyum, arsenik, antimon ve fosfordur"
pir1.jpg
Ayrıca Pirinç olarak kabul görmüş nitelikleri ve alaşımları biribirinden farklı olarak birden fazla seçenek var.Bunları sıralamak gerekirse

Amiral Pirinç :30% çinko ve 1% kalay ihtiva eder. Kalay çinkosuzlaşma tepkimesini engellemeye yardımcı olan bir elementtir.
Alfa Pirinç (Pirincin kralı olarak da adlandırılır): %35'den az çinko içerir, eriyebilme özelliğine sahiptir, soğuk işlenebilir ve dövülebilir. Sadece bir faz içerir (Yüzey merkezli kübik kristal yapı).
Alfa-Beta Pirinci : İki fazlı pirinç olarak da adlandırılır. 35-45 % çinko ihtiva eder ve sıcak işlemeye uygundur. Hem alfa hem beta fazı içerir; beta fazı şekil merkezli kristal yapıya sahip olup alfa fazından daha sert ve güçlüdür. Alfa-beta pirinçleri genellikle sıcak işlemine tabi tutulurlar.
Aluminyum bazlı pirinç : Aluminyum korozyon dayanıklılığını arttırıcı olarak katkı sağlar.
Beta pirinç : 45-50 % çinko ihtiva eder, sadece sıcak olarak işlem görür, ve daha sert, güçlü olmasıyla döküm için uygundur.
Ortak pirinç veya perçin pirinci : 38% çinko içerir, ucuz ve soğuk işlemeye uygundur.
Yüksek bakır oranlı pirinç : 65% bakır ve 35% çinko içerir, yüksek çekme kuvvetine sahip olup yay, civata ve perçin yapımında yaygın olarak kullanılır.
Kurşunlu pirinç : Alfa beta pirinç alaşımına kurşun eklenmesiyle elde edilir. Kurşun içermesinden dolayı işlenebilirliği artmıştır. (kolay talaş kaldırma olanığı sağlamıştır.)
Düşük çinko alaşımlı pirinç : 20% çinko içerip açık altın rengine sahiptir. Mükemmel sünek özelliğine sahip olup metal hortumları gibi esnek yerlerde tercih edilir.
Deniz mavisi pirinci : Amiral pirincine yakındır, 40% çinko ve 1% kalay içerir.
Kırmızı pirinç : CuZnSn alaşımı için verilen amerikan terimidir.Ayrıca silah metali olarak da adlandırılır.
Beyaz pirinç : 50 % çinko içerir ve genel kullanım için çok kırılgandır.
Sarı pirinç : 33% çinko içeren alaşımlar için verilen amerikan terimidir.

Bundan sonraki aşamada çubukçunun söylediği bir olgu için yazacağım benim içinde ilginç oldu Bilmediğim bir şeyi görünce sevindim araştırayım dedim.Araştırma konumuz "İki kaya arasındaki Gaz kütlesi" Sonuç olarak ne ben ne de internet bu konuda bir şey bilmiyoruz.Bu yüzden bu durumda sizlere aydınlatıcı bir bilgi aktaramıyoruz. Özürlerimi kabul buyurun.

Burada size bir başka çubukcunun imalatı olan çok namlulu arama tarama yapan uzaktan bakınca bir şey sanılabilecek bir pirinç ürünle tanıştırayım.


pir2.jpg
bununda kendince bir hikayesi diğer çubuklardan fersah fersah ileri olduğunu anlatacak şeyleri vardır da konumuz başka olduğu için sadece sizlere görsel bir şeyler sunabilmek için verilmiş bir emektir. Her neyse nerede kalmıştık.? kaya arası gazında ama buna verecek bir bilgimiz maalesef yok.Bu yüzden diğer bir paragrafa gecelim. Meşhur mineral e ne menem şeydir ki tüm çubukçuların bileninde bilmeyenin de dilinde BU mineral Definecilik Aleminin kötü çocuğudur. Her türlü başarısızlık Cinlerden sonra Bu gariban Minerallere Atılır.Peki mineral neymiş......

Birer kütle sayılan mineraller, birkaç elementin karışımıyla meydana gelirler. Mesela Kalkoprit yada sade Prit( bu ikisini yalancı altın olarak anılması sebebiyle yazdım. hatta biraz daha ileri gidip birden fazla mineralleri sizinle paylaşayım diye düşündüm.Gümüş platin ve altının da olduğu mineraller var bunları da infial yaratmasın diye vermedim

Hadi gene iyisiniz Aşağıda günah keçilerini toplu olarak izliyorsunuz.

min1.jpg
min2.jpg
min3.jpg
min4.jpg


bu kadar yazıdan sonra fazla söyleyecek bir lafımda kalmadı. Gerisini sizlere bırakıyorum.
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

Kullanıcı avatarı
Treks34
Mesajlar: 335
Kayıt: Pzt Mar 06, 2017 18:21

Re: ÇUBUKLA NE BULUNUR

Mesaj gönderen Treks34 » Cmt Nis 08, 2017 21:10

Adamlar kıt akılları ile bizi test mi ediyor ne.Neyin testi ise aşağıda akıl yaşı ile sıkıntıları olan birinin yaptığı çubuğu met etmesini izleyeceksiniz.

Lafa bak hizaya gel "Yerdeki gömünün oksidan, ışımduyusu ile vicudumuzun sıtatik elektriğin birleşme noktasıdır."

Nedir bu milletle kafamı buluyorsunuz sincap beyinliler.Bu rezillik nedir.???????? IŞIMDUYUSU muş.... bir de Türkçeyi doğru yazabilseler

"ÇUBUKLAR CANLI OLAN NABZI ATAN HER CANLIDA ÇALIŞIR. TEK KURAL İNANÇ". Ne yani şimdi bir tavşanda bulurmu. Onunda havuç bulmak gibi bir inancı var
Allah sizileri nasıl biliyorsa öyle yapsın. Sinek beyinliler..... Biri der çubukla kanuşacaksın...... biri der bilmemnenin ışınımı.... biri der ışım duyusu ötekisi der frekansın kıpraşımı nedir bu yahu....... Sonrada İnanç diyeceksin. Madem öyle Alak suresine bir bak sonra inancını sorgula bre densizler.
ALLAH KURAN İLE AKLIN YOLUNU AÇAR

Cevapla

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir